21 Czerwca 2021 r. Imieniny: Alicji i Alojzego

Dąb- symbol siły, król drzew i lasu!

Dodane: 31 Maj 2021  08:14:41    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Dnia 24 maja 2021r. w Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie odbyło się uroczyste sadzenie dębu, które ma swoją wymowę. Symbolizuje pewną trwałość wokół przemijającej rzeczywistości. Znaczy czas i miejsce tego wydarzenia, pozostanie symbolem dla następnych pokoleń. Niech w przyszłej swej wielkości i majestacie, świadczy o ważności szkoły, w której wzrastać ma potęga wiedzy jej uczniów. W tym szczególnym dniu, cała społeczność szkolna zebrała się na dziedzińcu szkoły, by wspólnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Każda klasa przygotowała swoje listy i plakaty, dla przyszłych pokoleń, które trafiły do specjalnej kapsuły czasu. Ta z kolei bezpiecznie spoczęła pod dębem.

 

Zdjęcia dostępne na stronie: http://spsokolowo.szkolnastrona.pl/a,246,dab-symbol-sily-krol-drzew-i-lasu

Urząd Gminy Koło ul. Sienkiewicza 23, 62-600 Koło +48 (63) 27 20 365
Strona stworzona przez F&A MEDIA