24 Września 2021 r. Imieniny: Gerarda i Teodora

NSP 2021

Dodane: 06 Wrzesień 2021  11:18:56    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Przypominamy, że udział w Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny.

Policja otrzymała już blisko 80 wniosków o popełnienie wykroczenia, związanego z odmową udziału w spisie. Wszystkie osoby i gospodarstwa domowe odmawiające spisania się przez Internet lub wywiadu przez telefon lub odmawiające udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi podczas wywiadu bezpośredniego narażają się na karę grzywny.

Jeżeli nie spisałeś się przez Internet nie możesz już odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi na pytania spisowe, gdy się Tobą skontaktuje. Odmawiając narażasz się na karę grzywny. Uniknij tego. Jeżeli masz dostęp do Internetu – spisz się. Jeżeli nie masz udaj się do Urzędu Gminy i spisz się przez Internet na specjalnie przygotowanym stanowisku.

Możesz się również spisać na infolinii dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 od 8:00 do 18:00.

Liczymy się DLA POLSKI!

GUS NSP 2021