18 Października 2021 r. Imieniny: Juliana i Łukasza

W Gminie Koło uczczono pamięć ofiar II wojny światowej.

Dodane: 09 Wrzesień 2021  08:14:33    Autor: Piotr Górski    Drukuj

   W poniedziałkowe przedpołudnie przy Głazie Pamięci w Powierciu odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła wspólna modlitwa w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz pomordowanych w więzieniach politycznych, po czym złożono symboliczną biało-czerwoną wiązankę oraz zapalone znicze.
 
    W uroczystości udział wzięli: Pan Leszek Galemba - Poseł na Sejm RP, Pan Marek Marciniak - Radny Powiatu Kolskiego, Pan Mariusz Rybczyński - Wójt Gminy Koło, Pani Żaneta Siwińska - Sekretarz Gminy Koło, ks. Radosław Kobiela - Proboszcz Parafii pw. Bł. 108 Męczenników w Powierciu, Pan Radosław Małecki i Pani Elżbieta Zawisna - Gross - Radni Rady Gminy Koło.

Galeria zdjęć

Urząd Gminy Koło ul. Sienkiewicza 23, 62-600 Koło +48 (63) 27 20 365
Strona stworzona przez F&A MEDIA