18 Października 2021 r. Imieniny: Juliana i Łukasza

Program bezpłatnych kompostowników w Gminie Koło

Dodane: 10 Wrzesień 2021  14:34:37    Autor: Piotr Górski    Drukuj

W celu wsparcia potrzeb Mieszkańców  Gminy Koło w zakresie gospodarki odpadami biodegradowalnymi w tym zielonymi, gmina po raz pierwszy wdraża Program Bezpłatnych Komostowników. Dzięki niemu chętni mieszkańcy otrzymają  kompostownik, bezpłatnie w użyczenie.

Kompostowanie jest naturalną metodą zagospodarowania odpadów polegającą na rozkładzie substancji organicznych przez mikroorganizmy. Efektem kompostowania jest kompost – najlepszy nawóz organiczny. Mieszkańcy, którzy stawiają na ekologię oraz Ci, którzy chcą ograniczyć koszty wywozu odpadów biodegradowalnych będą mieli możliwość zaopatrzyć się w taki zbiornik składający.  Kompostownik będzie spakowany w poręczną paczkę, która zmieści się w samochodzie osobowym. Do każdego kompostownika dołączona zostanie instrukcja złożenia oraz kompostowania.

Dojrzały kompost ma ciemną, brunatną barwę i zapach próchnicy leśnej. Można wykorzystać go do użyźniania rabat ozdobnych, upraw warzywnych i sadowniczych, a także podczas przygotowywania nowych stanowisk pod rośliny, drzewa, krzewy oraz uprawy.

 

Galeria zdjęć

Załączone pliki:

Urząd Gminy Koło ul. Sienkiewicza 23, 62-600 Koło +48 (63) 27 20 365
Strona stworzona przez F&A MEDIA