20 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Agnieszki i Czesława

Ferie z ekonomią

Dodane: 17 Styczeń 2022  11:39:47    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Ferie z ekonomią w Szkole Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej

Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej z gminy Koło znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.

„Ferie z ekonomią” to projekt adresowany do uczniów 7. i 8. klas podstawowych.

Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wspólnie ze studentem kierunku ekonomicznego.

I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w terminie 17- 21 stycznia 2022r. W tracie zajęć prowadzonych w ferie, uczestnicy zdobywają wiedzę, m. in. z zakresu ekonomii i finansów, przyswajają podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiadują się jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież ma również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy. Zajęciom edukacyjnym towarzyszą gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą, wizyta w placówce banku oraz warsztat dotyczący pieniądza prowadzony przez pracowników Oddziałów Okręgowych Narodowego Banku Polskiego. To ciekawy i angażujący sposób na przyswojenie przez młodzież wiedzy w atrakcyjnej, praktycznej formie. Swoją przygodę z ekonomią uczniowie będą kontynuowali również w II semestrze, w ramach II etapu projektu, w którym przygotują pracę projektową– model biznesowy własnego przedsiębiorstwa działającego w lokalnej społeczności.

Nagrodą dla autorów pięciu najlepszych prac będzie wycieczka edukacyjna z warsztatami do Warszawy.