28 Stycznia 2021 r. Imieniny: Walerego i Radomira

Szczepienia - COVID 19

Dodane: 14 Styczeń 2021  13:20:00    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

15 stycznia rozpocznie się proces rejestracji osób z grupy I na szczepienia przeciwko COVID-19. Zgodnie z założeniami iniekcje miałyby być przeprowadzane od 25 stycznia w przychodniach (POZ), szpitalach, szpitalach rezerwowych oraz u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. Zaliczają się do niej m.in.: personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, a także osoby zatrudnione w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych oraz studenci medycyny. Proces szczepień – zgodnie z programem - będzie realizowany etapami.

Do grupy I zaliczają się: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia - w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym wojsko, nauczyciele.

Rejestracji będzie można dokonać na jeden z trzech sposobów: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

W pierwszej kolejności szczepione będą osoby najstarsze z grupy I.

O szczegółach Narodowego Programu Szczepień przeczytać można na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Nazwa punktu szczepień (powiat kolski) :

Lesław Dereń  Koło Toruńska 28, 62-600 tel. 600 819 009

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W KOLE  KSIĘCIA JÓZEFA PONIATOWSKIEGO 25,  62-600 tel. 63-26-26-140

Dlaczego warto się zaszczepić?

10 powodów:

1. Uchronisz się przed zakażeniem COVID-19

2. Uratujesz komuś życie

3. Bo masz taką możliwość – szczepionki są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne

4. Pomożesz zwalczyć pandemię na świecie

5. Zyskasz spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych

6. Bo szczepionki są bezpieczne – zbadane przez polskie i unijne instytucje

7. Bo zostaniesz zbadany wcześniej i poznasz swój stan zdrowia

8. Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności

9. Bo to szansa na: rezygnację z maseczek, powrót do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin, teatrów i innych obiektów użyteczności publicznej.

10. Bo szczepionka to najbardziej skuteczna metoda chroniąca przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tego od kilkuset lat.

Szerzej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dlaczego-warto-sie-zaszczepic-przeciwko-covid-19