14 Lipca 2024 r. Imieniny: Kamila i Izabeli

Chojny - przygotowanie gniazda na przylot bocianów.

Dodane: 05 Marzec 2021  10:56:33    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Zbyt ciężkie i duże gniazdo bociana białego zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców wsi i "mieszkańców" gniazda. Firma Kerria sprawnie przeprowadziła akcję i udało się przygotować gniazdo na przylot bocianów. Nad pracami czuwał Pan Tomasz Kaleta ornitolog firmy Kerria.

Bocian biały jest pod ochroną ścisłą gatunkową w związku z tym wszelkie prace przy gnieździe podlegają rygorowi ustawy o ochronie przyrody ,  nawet takich ewidentnych problemów jak na tym gnieździe czyli zbyt dużej masy w stosunku do konstrukcji słupa.

Galeria zdjęć

Urząd Gminy Koło ul. Sienkiewicza 23, 62-600 Koło +48 (063) 240 70 00
Strona stworzona przez F&A MEDIA